Je¿eli chcesz wnioskowaæ o kredyt, proponujê przeczytaj nasz krótki poradnik
>> Jak uzyskaæ kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom?
>> Jak dostaæ kredyt i nie przep³aciæ?
>> Jak unikn±æ pu³apek w umowach kredytowych?
11 praktycznych porad i spostrze¿eñ, na które warto zwróciæ uwagê w procesie wnioskowania o kredyt na mieszkanie lub dom.
Musimy mieæ na uwadze, ¿e zgodnie z prawem bankowym wszystkie Banki udzielaj±ce kredyty hipoteczne (na mieszkanie, dom), bêd± badaæ nasz± zdolno¶æ, lub inaczej mo¿liwo¶æ sp³aty kredytu.
Ka¿dy bank ma swoje w³asne regulacje. Osoba maj±ca dochody z okre¶lonych ¼róde³ (np. z zagranicy, dzia³alno¶ci gospodarczej, renty czy emerytury) dostanie kredyt w jednym banku a w innym nie dostanie. Wiedza o wewnêtrznych przepisach bankowych jest w tym aspekcie niezmiernie wa¿na.
Ka¿dy bank w inny sposób liczy zdolno¶æ kredytow±. Przy tych samych dochodach i ¼ród³ach dochodów, w jednym banku mo¿emy wnioskowaæ o inn± kwotê kredytu, ni¿ w innym. Brak dok³adnego rozpoznania tego aspektu mo¿e skutkowaæ odrzuceniem naszego wniosku kredytowego.
Nie ka¿dy wie, ¿e sk³adaj±c wniosek kredytowy zostajemy wpisani do BIK (Bankowej Informacji Kredytowej). Je¿eli nie dostaniemy kredytu w banku na nasz wniosek, inny Bank mo¿e nie udzieliæ nam kredytu, bo jeste¶my wpisani do Bazy z informacj±, ¿e dostali¶my decyzjê negatywn± lub tylko wnioskowali¶my o kredyt w innych bankach. Im wiêcej zapytañ zapisanych w BIK, tym nasze szanse na uzyskanie kredytu malej± nawet do zera.
W kwestii wyceny nieruchomo¶ci ka¿dy bank ma inne zasady. Niektóre Banki dopuszczaj± operat szacunkowy sporz±dzony przez zewnêtrznego rzeczoznawcê a niektóre bêd± robiæ w³asn± wycenê. Czasami, jest to w gestii wnioskodawcy i musimy sami zdecydowaæ, czy wybieramy rzeczoznawcê bankowego, czy w³asnego. Rzeczoznawca bankowy mo¿e byæ tañszy, ale operat przez niego sporz±dzony wykorzystamy tylko w tym banku. Operat w³asnego rzeczoznawcy mo¿emy wykorzystaæ przy wnioskowaniu o kredyt w ró¿nych bankach. Musimy jednak mieæ rozeznanie rynku rzeczoznawców i wiedzê, czy który¶ z nich nie zaszkodzi nam w naszych dzia³aniach.
Pocz±tkiem procesu uzyskania kredytu jest Wniosek Kredytowy, czyli kilkustronicowy dokument, który musimy wype³niæ i za³±czyæ do niego wszystko, co wymaga dany Bank. Nie wszyscy mamy do¶wiadczenie w prawid³owym wype³nianiu takich formularzy. Je¿eli poprosimy pracownika banku, oczywi¶cie on nam pomo¿e, jednak czy pomo¿e skutecznie i czy szanse na uzyskanie kredytu wzrosn± czy zmalej±? Pracownik Banku jest urzêdnikiem, którego celem jest trzymanie siê swoich procedur a nie doradzanie, które elementy podkre¶liæ, ¿eby szanse na uzyskanie kredytu wzros³y. To analityk na dalszym etapie bêdzie analizowa³ informacje zapisane we Wniosku i je¿eli zaniedbamy sprawê na pocz±tku, to nasze szanse na uzyskanie kredytu mocno spadn±.
Podczas analizy Wniosku Kredytowego przez analityka bankowego, mo¿emy otrzymywaæ pytania uszczegó³awiaj±ce, do których musimy siê odnie¶æ. ¦wiadomi odpowiedzialno¶ci karnej, musimy odpowiadaæ zgodnie z prawd±. Na tym etapie bardzo wa¿na jest precyzyjna komunikacja. Czêsto osoby, niemaj±ce do¶wiadczenia z urzêdnikami bankowymi zaczynaj± odpowiadaæ nieprecyzyjnie, co zaczyna budziæ podejrzenia i szanse na uzyskanie kredytu zaczynaj± maleæ.
Je¿eli ju¿ dostaniemy pozytywn± decyzjê kredytow± i otrzymamy umowê do podpisu, która ma kilka stron zapisanych drobnym drukiem, czy poradzimy sobie sami z tym? Ma³o kto bêdzie to analizowa³. Ma³o kto wie na co zwróciæ uwagê i co jest negocjowalne. Wa¿nym elementem jest polisa na ¿ycie. Zwykle podpisujemy co nam daj± a potem bêdziemy siê martwiæ i potem za to p³acimy.


Ma³o kto wie, ¿e po¶rednik kredytowy, któremu zlecamy wsparcie przy uzyskaniu kredytu hipotecznego, jest po naszej stronie. To on pomo¿e nam w odnalezieniu oferty najbardziej odpowiedniej i maj±cej najwiêksz± szansê na uzyskanie kredytu. To on pomo¿e nam w skompletowaniu dokumentacji potwierdzaj±cej nasz± zdolno¶æ kredytow± i niezbêdne zabezpieczenie. Po¶rednik bêdzie z nami od pocz±tku do samego koñca, tj. do czasu analizy umowy kredytowej, gdzie czeka wiele pu³apek. Wa¿ne jest, ¿e nie p³acimy po¶rednikowi nic dodatkowo. Oferta uzyskana przy pomocy po¶rednika nie jest gorsza ni¿ uzyskana w banku. Zapytacie Pañstwo jak to mo¿liwe? Id±c do banku, prowizj± z tytu³u udzielanego kredytu wynagradzany jest pracownik banku. Dzia³aj±c przy pomocy po¶rednika, Bank musi zap³aciæ po¶rednikowi. W Banku nie dostajemy ¿adnej pomocy. Po¶rednik pomaga Pañstwu rozwik³aæ wszystkie zagatki opisane powy¿ej w poradniku.

NIE P£ACICIE NAM ZA NASZE US£UGI !!! P³aci nam Bank, nie doliczaj±c Pañstwu ¿adnych dodatkowych kosztów.
CZEKAMY NA TELEFON: 601 149 328
Je¿eli w BIK (Bazie Informacji Kredytowej) s± zapisane nasze wcze¶niejsze wnioski (zapytania), musimy wiedzieæ jaki bank, po jakim czasie dopuszcza kolejne zapytania.
Zgodnie z prawem bankowym, wszystkie Banki udzielaj±ce kredyty hipoteczne (na mieszkanie, dom) bêd± badaæ nasze zabezpieczenie, czyli warto¶æ nieruchomo¶ci, do której "hipoteki siê wpisz±", czyli w Ksiêdze Wieczystej bêdzie widnieæ adnotacja, ¿e hipoteka jest obci±¿ona kredytem.
KREDYT HIPOTECZNY NA MIESZKANIE LUB DOM